Používame cookies, aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. Ak budete pokračovať v prehliadaní týchto stránok, súhlasíte s použitím cookies. čítať viac

Termovízna predsádka Leica Calonox Sight

Termovízna predsádka Leica Calonox Sight

3 950,00 €
S DPH
Leica Calonox Sight sa môže používať iba v spojení s konvenčným puškohľadom. Leica Calonox Sight je optimalizované na použitie v spojení s konvenčným puškohľadom, a preto je vybavené 1x zväčšením. Vďaka pevnej konštrukcii celého systému je Calonox Sight stále presný. Horizontálne zorné pole od 15,5 do 100 metrov poskytuje vynikajúci prehľad, zatiaľ čo snímač s rozmermi 384 x 288 pixelov v kombinácii s OLED displejom s vysokým rozlíšením a vlastným spracovaním obrazu Leica (Leica Image Optimization - LIO ™) zaisťuje detailný obraz. Vysoko kvalitné adaptéry pre montáž na puškohľad sú k dispozícii pre všetky bežné veľkosti objektívov.
Množstvo
Produkt dostupný

Spoločné výhody Leica Calonox Viev a Sight

Vynikajúci obrazový výkon - extrémne vysoký kontrast a detaily
Vysoký rozsah detekcie a rozpoznávania
Optimalizácia obrazu Leica - LIO ™
Integrovaná, chránená batéria, navyše možná s použitím powerbanky
Dva modely - optimalizované pre príslušnú aplikáciu
Vysokorýchlostný 42mm objektív
Dizajn orientovaný na aplikáciu s intuitívnym ovládaním pomocou 3 tlačidiel
Kompaktné rozmery
Prevádzková doba: najmenej 6 hodín pri napájaní zo vstavanej batérie, ktorá sa dá predĺžiť cez napájanie powerbanky
Zväčšenie- základné, optické: 2,5x („View“) alebo 1x („Sight“)
Rozmery: cca. 170x60mm
Extrémne ľahké - približne 500 gramov.

Termovízna predsádka Leica Calonox Sight

Leica Sport Optics (Wetzlar) po prvý raz predstavuje termálne zobrazovacie zariadenie špeciálne pre poľovníkov: Leica Calonox. Model bude k dispozícii v dvoch verziách: Leica Calonox View, ako čisto pozorovacie zariadenie a ako predsádka v spojení s puškohľadom - Leica Calonox Sight.Vzhľadom na súčasné okolnosti týkajúce sa lovu diviakov, najmä v Európe, sú termovízne prístroje pre poľovníkov stále viac potrebné.Podobne ako bežné digitálne fotoaparáty, termovízne kamery detekujú infračervené žiarenie ako tepelný podpis, ktorý nie je pre ľudské oko viditeľný.

S novými termovíznymi kamerami Leica Calonox je možné v teréne hľadať zver v tme alebo v sťažených svetelných podmienkach. Modely Leica Calonox ponúkajú veľké zorné pole s vysokým detekčným rozsahom a vysokokontrastným zobrazovaním. Vďaka veľkému senzoru a OLED displeju s vysokým rozlíšením ponúkajú obe optiky najvyššiu kvalitu pozorovania. Dômyselný dizajn modelov Leica Calonox je revolúciou na trhu s termálnymi zariadeniami. Funkčné prvky sú mimoriadne ergonomické a ľahko použivateľné. Okrem toho je obsluha pomocou iba troch tlačidiel intuitívna, užívateľsky prívetivá a efektívna.

Termovízna predsádka Leica Calonox Sight je vyrobená v Nemecku.
Dvojité použitie: predsádka a monokulár

Leica Calonox Sight je možné použiť buď na pozorovanie alebo ho môžete pripojiť k puškohľadu pomocou adaptéra. V obidvoch prípadoch nezostanú skryté žiadne detaily, a to ani na veľké vzdialenosti.

Technológia LIO - (Leica Image Optimization)
Leica má špičkové schopnosti a povesť v oblasti digitálneho spracovania obrazu. Už celé desaťročia Leica zdokonaluje digitálnu optimalizáciu obrazu. Teraz spoločnosť Lieca využíva svoje poznatky a skúsenosti pre nové termovízie. Výpočtom sa obraz optimalizuje pomocou relevantných algoritmov pre zlepšenie kontrastu, ostrosti a farieb. Vynikajúci rozsah rozpoznávania termovízneho zariadenia Leica Calonox Sight je založený na špičkovom senzore oxidu vanádu (VOx) s rozlíšením 384x288 pixelov a veľkosťou pixelov 17 µm s vynikajúcim teplotným rozlíšením.

Extrémna presnosť a maximálna opakovateľnosť.

Presné zameranie, presný zásah. Leica Calonox Sight je ideálny na použitie s puškohľadom a preto je vybavený 1-násobným zväčšením. Vďaka svojej jednodielnej konštrukcii ponúka Calonox Sight vynikajúcu spoľahlivosť a trvale presný a opakovateľný bod nárazu. Calonox Sight umožnuje uložiť profily až pre 4 zbrane.

Pôsobivé rozpoznávanie detailov na veľkú vzdialenosť

Uvidíte viac, bezpečne identifikujte cieľ. S definovanou veľkosťou cieľa 1,7 x 0,5 m dokáže Leica Calonox Sight detekovať ciele do vzdialenosti 2000 metrov, rozpoznať ciele do 700 m a presne ich identifikovať až do 350 m.

Mimoriadne veľké zorné pole

Nič vám neujde. Objektív 42 mm, ktorý je ideálny na pozorovanie zblízka, poskytuje veľké zorné pole a optimálny prehľad aj na veľkú vzdialenosť. Leica Calonox Sight je vybavená zväčšením 1x a je špeciálne optimalizovaná pre použitie s puškohľadom.

Pripojenie a nulovanie

Ak chcete prístroj Leica Calonox Sight využívať ako predsádku naplno, potrebujete adaptér, ktorý zodpovedá vášmu puškohľadu. Po pripojení môžete upraviť časť obrazovky pre použitie s puškohľadom. Aby sa umožnilo úspešné vynulovanie, korekcia zameriavacieho kríža pomáha presne zarovnať obrazovku so zámerným krížom v puškohľade. V tom vás podporuje aplikácia Leica Calonox Sight App.
Pohodlné diaľkové ovládanie cez smartphone. Aplikácia Calonox Sight ponúka ešte väčšiu podporu tým, že vám umožňuje pohodlné ovládanie funkcií pomocou smartphonu. Po pripojení zariadenia cez Bluetooth môžete pomocou mobilného telefónu rýchlo a ľahko zmeniť nastavenia ponuky. Jednoduchým kliknutím môžete prepnúť displej z denného na nočný režim.

Elegantný dizajn a intuitívne ovládanie

Zredukované na to podstatné. Dizajn produktu v známom štýle Leica je zameraný na lovecké potreby používateľa. Jeho valcový tvar a ľahká ovládateľnosť sa dokonale integrujú do loveckého vybavenia - či už namontovaného alebo držaného v ruke. Užívateľsky prívetivé, intuitívne trojtlačidlové ovládanie menu ponúka prehľadnú navigáciu, ktorá umožňuje ľahkú a rýchlu manipuláciu aj v rukaviciach.

OLED displej a nabíjateľná batéria

Najmodernejšia technológia. Výkonný OLED displej s rozlíšením 1024x768 pixelov umožňuje pohodlné pozorovanie a spoľahlivú identifikáciu pri streľbe. Napevno nainštalovaná nabíjateľná batéria s cca. 11 hodinovou výdržou je obzvlášť dobre chránená pred chladom a vlhkosťou... a nabíjanie je možné počas prevádzky napr. pomocou powerbanky.

Výhody Leica Calonox Sight na prvý pohľad

Vynikajúci obrazový výkon - extrémne vysoký kontrast a detaily
Prevádzková doba najmenej 6 hodín
Zväčšenie Leica Calonox "Sight": 1x
Priemer šošovky: 42 mm
Rozmery: 165 x 65 mm
Ergonómia a dizajn - praktický a užívateľsky prívetivý
Senzor Vox, 384x288
OLED displej s rozlíšením 1024 x 768 pixlov
Integrovaná nabíjateľná batéria
Možnosť uložiť profily až pre 4 zbrane

Balenie Leica Calonox Sight obsahuje

produkt
púzdro
nabíjací kábel
popruh na prenášanie
sprievodca rýchlym spustením
handrička na čistenie šošoviek
očnica (pre použitie ako pozorovacie zariadenie)

26822c
Nový produkt

Mohlo by vás zaujať aj