Používame cookies, aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. Ak budete pokračovať v prehliadaní týchto stránok, súhlasíte s použitím cookies. čítať viac

NIKON MONARCH5 16x56 DCF

NIKON MONARCH5 16x56 DCF

806,90 €
S DPH
Ďalekohľady MONARCH 5 s 56mm šošovkami objektívu predstavujú najnovší prírastok do produktového radu MONARCH 5 od spoločnosti Nikon a dodávajú sa s 8x, 16x alebo 20x zväčšením. Sú navrhnuté na intenzívne používanie aj v najnáročnejších svetelných podmienkach. Vášniví pozorovatelia prírody ocenia ich ostrý a jasný obraz, odolnú konštrukciu a veľmi pohodlné používanie. Sklo ED (s extrémne nízkym rozptylom) od spoločnosti Nikon, dielektrická zrkadlová vrstva s vysokým odrazom a vrstva na korekciu fázy zaisťujú, že to, čo vidíte, je verný obraz prírody. Otočné a posuvné gumové očnice a veľkorysé predsunutie výstupnej pupily zaisťujú jednoduché nastavenie polohy a umožňujú vám rýchlo zamerať požadovaný objekt. Ďalekohľady MONARCH 5 sú určené pre náročné podmienky. Sú dokonale vodotesné a odolné proti zahmlievaniu a ich pogumovaný povrch poskytuje bezpečné a pohodlné držanie. Modely MONARCH 5 (56 mm) sa tiež dodávajú s praktickým odklápacím krytom objektívu, vďaka ktorému ochranný kryt nikdy nestratíte v teréne.
Množstvo
Produkt dostupný

Vlastnosti ďalekohľadu Nikon MONARCH 5 16x56:

• Dielektrické zrkadlová vrstva s vysokou odrazivosťou a vrstva fázovej korekcie na strechových hranoloch zaručujú konštantne intenzívny prenos svetla v celom rozsahu viditeľného spektra na vytváranie živého obrazu aj pri slabom osvetlení.
• Šošovky a hranoly sú vyrobené zo špeciálneho nízko rozptylového ED skla a sú pokryté viacnásobnými antireflexnými vrstvami zabezpečujú jasný kontrastný obraz.
• Všetky šošovky a hranoly sú vyrobené z ekologického skla , ktoré neobsahuje olovo ani arzén.
• Vodotesný (do 1 m maximálne 10 minút) a odolný proti zahmlievaniu. Plnenie dusíkom a utesnenie pomocou o-krúžkov zvyšuje odolnosť proti vplyvom počasia.
• Štíhly dizajn: odolné a ľahké telo je vyrobené zo sklolaminátu (z polykarbonátovej živice).
• Gumený povrch zabezpečuje mimoriadnu odolnosť voči otrasom a pevné, pohodlné uchopenie.
• Otočné a výsuvné gumové očnice so systémom nastavenia rôznych polôh uľahčujú nájdenie správnej vzdialenosti oka od hľadáčika.
• Veľká vzdialenosť oka od hľadáčika zabezpečuje jasné zorné pole aj pre osoby s okuliarmi.
• Najkratšia zaostriteľná vzdialenosť iba 5 m.
• Široký neoprénový popruh pre pohodlné nosenie na krku.

Zväčšenie: 16x
Priemer objektívu: 56mm
Uhol zorného poľa (reálny): 4,1°
Uhol zorného poľa (zdanlivý): 59,6°
Zorné pole pri vzdialenosti 1km: 72m
Priemer výstupnej šošovky: 3,5mm
Relatívna svetelnosť: f/12,3
Očný reliéf: 16,4mm
Najkratšia zaostriteľná vzdialenosť: 5m
Vzdialenosť medzi šošovkami: 60-72mm
Hmotnosť: 1230g
Dĺžka: 199mm
Šírka: 146mm
Vodotesnosť: 1m (max. 10min.)
10116c
Nový produkt